← Grižti į Straipsniai

KASKO draudimas ir eismo įvykis, kai žala padaroma tik transporto priemonei

Pasitaiko atvejų, kai transporto priemonės valdytojas sukelia eismo įvykį, tačiau jo metu nėra padaroma žala kitoms transporto priemonėms, taip pat nėra sužeistų asmenų bei kito turto, kuriam būtų padaryta žala. Žala yra padaryta tik valdomai transporto priemonei, kuri yra apdrausta transporto priemonių KASKO draudimu. Tuomet iškyla klausimas, ką daryti: ar pranešti policijai, ar tiesiog užtenka pranešti apie sukeltą eismo įvykį draudimo bendrovei?

Šiuo atveju reikėtų įvertinti keletą aplinkybių. Visų pirma reikėtų pažymėti, jog Kelių eismo taisyklėse (KET) yra nurodyti atvejai, kuomet yra privaloma pranešti policijai apie eismo įvykį:

  1. jei su eismo įvykiu susiję eismo dalyviai nesusitaria dėl eismo įvykio aplinkybių;
  2. jei eismo įvykio metu žuvo arba buvo sužeistas žmogus;
  3. jei eismo įvykio metu padaryta turtinė žala ir nukentėjusio asmens eismo įvykio vietoje nėra.

Kitais atvejai pranešti policijai yra neprivaloma. Tačiau įvykus tokiam eismo įvykiui, kai jame dalyvauja tik vienas eismo dalyvis, derėtų įvertinti visas šio įvykio aplinkybes. Turėtumėte įsitikinti, ar tikrai nėra padaryta jokios žalos kito asmens turtui. Šiuo atveju neturi būti padarytos žalos ne tik fizinio ar juridinio asmens turtui, bet ir valstybės turtui (pavyzdžiui sugadinti kelio ženklai, išlaužyti medžiai, apgadintas kelio šlaitas ir kt.) ir tada pagal KET nėra privaloma į eismo įvykio vietą kviesti policiją.

Tačiau to negana, jūs taip pat turite įvertinti draudimo bendrovės, su kuria esate sudarę draudimo sutartį, transporto priemonių draudimo taisykles. Šiose taisyklėse nustatoma, kas yra laikoma draudiminiu įvykiu. Taip pat turi būti nurodyta, ką asmuo turi daryti įvykus draudiminiam įvykiui, t.y. kada jis turi pranešti apie eismo įvykį policijai. Daugelis draudimo bendrovių savo taisyklėse yra nurodę, kad apie eismo įvykį privaloma pranešti policijai teisės aktuose nurodytais atvejais, tačiau labai svarbu įsitikinti, jog nėra numatytų papildomų atvejų. Taip pat turite įvertinti tuos taisyklių punktus, kurie nurodo, kokius jums reiks pateikti duomenis, dokumentus ir kt. medžiagą, kad draudikas galėtų nustatyti eismo įvykio metu padarytą žalą bei ją įvertinti.

Taigi, kad žinotumėte, ar įvykus minėtam eismo įvykiui reikia apie jį pranešti policijai, jūs turite įvertinti visas eismo įvykio aplinkybes bei draudiko jums pateiktas transporto priemonių draudimo taisykles.

Publikuojami straipsniai yra tik advokatų kontoros nuomonė, dėl individualios situacijos įvertinimo reikia išanalizuotis visas įvykio aplinkybes ir tuo tikslu būtina kreiptis teisinės konsultacijos.

Kopijuojant ar publikuojant pateiktus straipsnius, privaloma nurodyti jų šaltinį.

← Grižti į Straipsniai